nicole9337 nicole9337
  • 23-11-2019
  • Mathematics
contestada

a grocery store sells a bag of 4 lemons for $0.79. Which pricing option would result in the same unit price for each lemon

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 23-11-2019
.79/4= .197. Or 20 cents each
Answer Link

Otras preguntas

Explain static and dynamic analysis of software in the context of software security?
The Tales of Mother Goose, published in 1697, was one of the first books that included the folk story about Cinderella. Another version of the story was include
The ______ is responsible for setting the compensation for the CEO and other senior executives.
In late medieval times in many European countries, Jews were often forced by law to live in certain towns, and within those towns in particular walled off neigh
The density of air is 0.00729 g/cm'. What is the mass of the air inside a box 0.40 m x 0.40 m x 0.30 m.
The largest and deepest of the Great Lakes is Lake Huron. a. True b. False
since those using hallucinogenic drugs have a warped sense of distance they are at
2. Determine whether a tangent line is shown in the diagram below.
The value is a solution for the equation 2 cos2 (4x)-1=0. 16 ○ A. True ○ B. False
Write the percentage equation in terms of x. Then solve the unknown amount. Find 36%of 550