jt3856052 jt3856052
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

A Store Sells 8-foot boards for 2.40 each.What is the cost per foot​

Respuesta :

zubaidahalsaudi zubaidahalsaudi
  • 21-11-2019

Answer:

0.3

Step-by-step explanation:

2.4 divided by 8

Answer Link
elizamarieh elizamarieh
  • 21-11-2019

Answer: $0.30 per foot

Step-by-step explanation: 2.40 divide 8 = 0.30

Answer Link

Otras preguntas

Ammar hikes 2 3/4 miles of nature trail in 1 hour15 minutes. How many miles of trail does am mar hike per hour
do metal atoms tend to gain or lose electrons?
6 radians is the same as what degree
the main purpose of the turbine in the turbojet engine is to? A. reduce the temperature of the exaust gas. B. increase the velocity of the exaust gasses. C. com
Why were the European allies able to defeat Napoleon in 1814 and again in 1815?
why did the aztecs build a shrine to Tlaloc,the rain god on the top of the great temple
what is literal language
which describes how probably war differs from a traditional war
What Are The Characteristics Of Imperialism?
How many of the first 999 Fibonacci numbers are odd?