sara076
sara076 sara076
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

A pound of rice crackers cost $2.88 Matthew purchased 1/4 power crackers how much did you pay for the crackers

Respuesta :

haydenpalm
haydenpalm haydenpalm
  • 22-10-2019

Answer: $0.72

Step-by-step explanation:

$2.88 ÷ 4 (because of one forth)

Answer Link

Otras preguntas

11) Which is a challenge that is MOST LIKELY unique to urban areas? A) power outages B) shortage of water population density D) lack of personal time
In the following scenario, what is the likely reason that Megan's mother died at the moment she did?Megan has spent most of the past several days with her dying
The_______ branch has the responsibility to interpret laws and settle disputes. * O legistiative N O executive O judicial​
different tools and materials needed in building beddings​
What does the year The Declaration of Independence and Philadelphia Highways have in common?
NEED HELP IN FINDING AREA
A prism can hold 45 gallons of water. How many gallons of water can a pyramid with the same base and height hold?
PLEASE HELP !! ILL GIVE BRAINLIEST !! 100 POINTS
what are some of the organisms in your community that you cannot see
what is the meaning of level up your skills ​