dtiya14p4a5rt
dtiya14p4a5rt dtiya14p4a5rt
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Bobbie spends $9.50 on a pack of bulk candy that contains 100 pieces. How much does each piece of candy cost? Round the
answer to the nearest penny.
$0.01
$0.10
$0.95
$9.50

Respuesta :

mandyk2125
mandyk2125 mandyk2125
  • 03-02-2021

Answer:$0.10

Step-by-step explanation:

took the test

Answer Link

Otras preguntas

What Was the Alaska Purchase?
the length of a rectangular prism is 8height : 1surface area:250what is volume and width
the difference between memory and storage is that memory is ..................and storage is.............a)tempoary fermanentb)permanent tempoaryc)sloe fastd)al
i have to analyze a paragraph then circle the verbs an underline the adjectives but um lost
how do you compute two thirds of 6 ounces what is two thirds of 6 ounces
i have to analyze a paragraph then circle the verbs an underline the adjectives but um lost
solve for g -a=gs   g=
What Was the Alaska Purchase?
6010 males did a survey and 59.7% choose vanilla how many choose chocolate
Why Is Missouri Called the Show-Me State?