dahlbergs dahlbergs
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Roses cost $30 per dozen but cost more if bought individually. You can buy 7 dozen and 4 single roses or 64 single roses How much is one rose? How much money do you have?

Respuesta :

maciaskarla0319
maciaskarla0319 maciaskarla0319
  • 22-10-2019

Answer:

u have 30 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

On what website MIGHT one be able to find the most reliable information on eating disorders? A) http://eatingdisorders.geocities.com B) www.eating-disorders.ne
What can be inferred from this political cartoon?
16. Smaller earthquakes are known as a. aftershocks b. middleshocks c. foreshocks please help
Identify AND describe TWO actions Hitler took to rebuild the strength of Germany between 1933-1939.
Dani experimented with a dollar bill and the copy machine a dollar bills length is 6.1 inches and width is 2.6 inches, she reduced the dollar bill so its length
1 x [4 + 6 x 3} - 9 Hurry solve
How many lone pairs are on the central atom of a molecule of RnCl4? A. 0 B. 2 C. 3 D. 1
what is 2 divided by 1/2
What’s the answer to this??
All my friends are doing a low carb diet. That must be the only way to lose weight. This is an example of a _____. Fallacy- misleading argument or belief based