roxanne102788 roxanne102788
  • 21-10-2019
  • History
contestada

What is the word for a cost per unit

Respuesta :

makaylatobias2022
makaylatobias2022 makaylatobias2022
  • 21-10-2019

Answer:

fixed and variable cost

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following represents an appropriate teacher response to children’s behavior? The teacher should give more attention to positive than to negative be
Please help am using all my points on these 4 questions. And plz explain your answer if you can.:) A local movie theater offers a special deal for birthday part
What would be one advantage of reading this scene as opposed to watching or listening to it?
Which of the following sentences contains a compound predicate? A. She raced along the path to beat him to the beach. B. She placed the shells in a plast
Solve for x. 2x + 5 = 27 What is the answer? 8.5 11 16 64
VOCABULARY FOR BIOLOGY 1. replication the breeding of two organisms that have genes for two different characteristics 2. mutation separation of DNA's two pol
What type of appeal does the author make by using negative adjectives in the passage
what does the map suggest about how the TVA benefited people living in the shaded area
It took Eduardo 8 hours to drive from buffalo NY to New York City a distance of about 400 miles find his average speed
Which description explains the flow of heat? from cold to hot from hot to cold from cool to warm from cold to warm