makenlie31 makenlie31
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

Martin paid $6 for 4 avocados at a farm stand. He wants to know what the price would be for buying different numbers of avocados? What is the price of 2 avocados?

Martin paid 6 for 4 avocados at a farm stand He wants to know what the price would be for buying different numbers of avocados What is the price of 2 avocados class=

Respuesta :

LostGirlAlex
LostGirlAlex LostGirlAlex
  • 25-09-2019

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

4/$6 = 2/$3

Answer Link

Otras preguntas

If Jenny has 43 apples, and gives 12 to John. How many apples does Jenny have left ?
Two similar cylinders have surface areas of 24 cm2 and 54 cm2. the volume of the smaller cylinder is 16 cm3. what is the volume of the larger cylinder? 36 cm3 4
As a student, why is communication important to you.
What is Respect?Describe the VALUE of Respect?
I need help on this please
explain how a thesis creates a clear plan for the body paragraphs.
Leila has been a nurse. 1999 2_ we haven't met. Our last year at high school
8.- Indica a qué conjugación pertenecen las siguientes formas verbales en infinitivo: • Hablar: ______________________________________________ • Servir: _______
simplify 321/99 fractions
the giraffe is as____as the tree ​