Lurdes1975 Lurdes1975
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

A 10-ounce package of animal cookies cost $2. What should a 35- ounce package cost, assuming the same cost per ounce?

Respuesta :

sherrydalloop30b2s sherrydalloop30b2s
  • 25-09-2019

Answer:7

Step-by-step explanation:

Answer Link
hpeyton12345 hpeyton12345
  • 25-09-2019

Answer: $61 because you have to do 10 x3 to get 30 then + $1 because $1 is equal to 5 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Cells are the basic a0 a1 of our bodies.
Drawing has often been referred to as the art of ________
How did the industrial revolution affect Europe’s relationships with other parts of the world?
Andrew make six dollars an hour +9 dollars an hour for every hour of overtime overtime hours or any hours more than 40 hours for the week create an equation tha
The phase of the product life cycle in which healthy profits usually begin to appear is the _____ stage.
Use the web below to take notes on the changes women experienced in the 1920s
When would you place a victim in the recovery position
One teaspoon equals 0.5 centiliters. How many liters equal 50 teaspoons? Round the answer to the nearest hundredth.
Which lines in this excerpt from "The Raven" by Edgar Allan Poe best show that the speaker is still haunted by the memories of Lenore?
Branliest offered Decide which of the two points on the graph of the line X=0 A. 0,7 B. -4,0