andrew09775 andrew09775
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

9. *If peaches are on sale for $1.25 per pound, how much will 2.4 pounds cost?

Respuesta :

16700 16700
  • 25-09-2019

Answer:

You would do $1.25 multiplied by 2.4 and the answer will be $3.

Step-by-step explanation:

Answer Link
katharinechavez23
katharinechavez23 katharinechavez23
  • 25-09-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

okay first you multiply 1.25*2.4

1.25*2.4

Now you solve it

3

Answer Link

Otras preguntas

Why could Elizabeth not leave Richard? a She was pregnant He knew too much about her. She was too in love with him. d She was his strength.
When is it helpful to use active reading strategies? A. When your teacher directs you to do so B. When you need extra credit in a class C. When the reading i
Answerrrr fasttt plzzz
Can someone helppp me
Select all the correct answers. What were two functions of Camp Gruber in Oklahoma during World War II? a flying school for the US Air Force a supply and mainte
Which of these is responsible for the ""rough"" appearance of endoplasmic reticulum? DNA Enzymes lysosomes Ribosomes
Which of the following best describes these biomolecules? Molecule X and Molecule Y are both nucleic acids, Molecule X is a carbohydrate, and Molecule Y is a nu
Which biome contains permafrost? tropical rain forest temperate rain forest savanna tundra
Which item is designed to change electrical energy into heat energy? Group of answer choices Hand dryer Fan Telephone Alarm clock
Calculate the mass (grams) of 0.750 moles of Al2(Cr2O7)3