dylanprice1231p0invm dylanprice1231p0invm
  • 24-09-2019
  • Mathematics
contestada

HELP ASAP Do Step By Step​

HELP ASAP Do Step By Step class=

Respuesta :

goomf
goomf goomf
  • 24-09-2019
Number 3 is D) 0.06
Your dividing the cost by the loaf of bread.

( 0.90 divided by 15 )

Then you’ll get 0.06 which is the cost of 1 loaf of bread.
Answer Link

Otras preguntas

Why do you think the Allies decided to divide Germany into 4 zones of occupation?
What are nutria and zebra mussels examples of? a. Endangered species b. Invasive species c. Native species d. Threatened species
Your _____ is the full amount of money that you earn without anything taken out for items such as taxes and Social Security. gross pay net pay
The need to reach one’s own personal potential is known as the need for __________. a. safety b. self-actualization c. esteem d. love/belonging
Disposable products are a pollution problem. a. True b. False
1+4=5 2+5=12 3+6=21 8+11=
Under__________________ jurisdiction cases can be heard only in the federal courts, while under ___________ jurisdiction, federal and state courts share the pow
Identify the gerund phrase and its noun use. The little boy left home without telling his mother. Gerund phrase: Noun use:
A scientist finds an unusual living thing and decides to study it. Which observation indicates that the living thing is among the smallest types of living
Plz help explain the problem plz!! What is the maximum number of grams of h2that can be formed from the reaction of 11.2 grams of NA with 9.00 grams of H20? The