jassaniwashburn12 jassaniwashburn12
  • 24-08-2019
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost $2 how much would 12 apples cost

Respuesta :

milica88 milica88
  • 24-08-2019

Answer:

8$

Step-by-step explanation:

3-2$

12-?

12÷3=4

4×2=8$

Answer Link

Otras preguntas

Will banning of alcohol advertising greatly reduce the number of underage drinkers?
What's island morning by Jamaica Kincaid about ? May I please get a summary ?
What was a negative impact of “bonanza” farms?
Sedimentation and erosion lead to what characteristic of streams?
Which best describes neurons? a/Like all eukaryotic cells, neurons do not have the ability to regulate what substances go in and out of the cell. b/ Like all eu
Which best describes neurons? a/Like all eukaryotic cells, neurons do not have the ability to regulate what substances go in and out of the cell. b/ Like all eu
Kahulugan ng pinayuhan
Which of the following is one of the three main guidelines for writing? a. Offer description that's based on one of your senses. b. Minimize details. c. Incl
D=20mi, r=30 mi/h, what is the time
tacit racial hierarchy'' is the animated film, Rio 2. What is meant by this and why this invokes the authors ;s criticism?