suady
suady suady
  • 23-05-2019
  • Mathematics
contestada

4.5kg of oranges and 3kg of apples cost a total of £3.87 2.5kg of oranges cost £1.40 Work out the cost of 1kg of apples.

Respuesta :

karki145 karki145
  • 29-05-2019

Answer:

=£0.516 is 1 kg of apples

Answer Link

Otras preguntas

how to calculate the area and perimeter of this shape?
It is a real privilege to greet you and tell you in this way about changing patterns for women workers in the United States. […] even a year of war has led to s
Help please. I don't understand
3.5w = 31.5.......................................
Which of the following can increase your credit card’s APR?
Suppose you just received a shipment of twelvetelevisions.Three of the televisions are defective. If two televisions are randomly​ selected, compute the probabi
To ________ a formula or equation for a specified variable means to rearrange it so that the variable appears alone on one side of the equal sign.
Write the equation of a line with the given information: Through the points (3,8) and (-3,4)
Martin Luther was a leader of the Reformation in ______. France Germany Switzerland England
how did historians judge  Harriet tubmans impact on the quest for freedom prior to the civil war