javierog
javierog javierog
  • 21-05-2019
  • Mathematics
contestada

Please help!!!!!!!!!!

Please help class=

Respuesta :

TheBlueFox
TheBlueFox TheBlueFox
  • 21-05-2019

The cost of 1 pound of cashew nuts would be 4 dollars.

You divide 32 by 8

Answer Link

Otras preguntas

Mark's age,x, is 6 times his age 2 years ago. Which equation represents the statement? a.) x = 6x + 2 b.) x = 2x + 6 c.) x = 6 ( x -2 ) d.) x = 6x -2
Mr. Drew wants to build a square sandbox with an area of 144 square feet. What is the total length of wood Mr. Drew needs to make the sides of the sandbox? He n
how can you help in controlling corruption as a student?​
O How did interregional communication and trade lead to intensified cultural and biological exchanges among the peoples of Eurasia and Africa? 0 How did the Bla
One factor that contributed to the decline of the great Zimbabwe and the Mayans
BRAINLIEST TO THE BEST AND CORRECT ANSWER!!! 12. Why did Dutch primarily trade from Nagasaki during the Tokugawa period in Japan?
Who was assassinated in Sarajevo that helped kick start the steps to the beginning of the war?*
If you sell 1,000 tickets at $50/ticket, 2,000 tickets at $60/ticket and 2,500 tickets at $65/ticket, what percentage of the revenue are the sales from the $50
The difference of temperature of 25 °C is equivalent to a difference of (a) 25 °F (b) 32 °F (c) 45 °F (d) 72 °F Explanation needed!!!! SHOW THE PROCESS
a risk factor for cardiovascular diseases, diabetes, cancer, and arthritis. In addition to improving quality of life.