joe5685
joe5685 joe5685
  • 26-03-2019
  • Mathematics
contestada

9. What’s the answer to this question please

9 Whats the answer to this question please class=

Respuesta :

hcintron2006 hcintron2006
  • 26-03-2019

There are 3 lbs of raisins and 4 lbs of peanuts because 3lbs of raisins is 12 dollars and if we kept doing raisin we would have 20 dollars and less then 7 pounds, so we had to do peanuts.

Answer Link

Otras preguntas

Using pH=-log{H3O+}, what is pH for 3.4 X 10^-4 ?
Please help due today
Rewrite the power as a product of powers (2ax)^3
which statement is true about the real solutions of the equation
help meeeeeeeeee pleaseee !!!!!
Select the correct answer from each drop-down menu. How does Sotomayor unfold the idea that she is prepared a to serve as a Supreme Court justice in paragraphs
What is the definition of Moral Anti-Realism
How do the speakers in “Prufrock” and “An Irish Airman” compare to traditional heroes? Would you consider them heroes in the traditional sense? How are they ali
Maths problem in indices. Pls help​
find the value of x in each case