nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

Please can I get some help
What additional information is needed for each book entry to follow MLA guidelines? a word describing the medium a description of the book’s circulation the mon
what is the color of benzene and bromine​
What is the yintercept of f(x) =(1/2)^x ?
Kathy owns a farm house which contains 'birds and cows. There are 25 animals which includes 70 legs. Find the number of birds.
When seedless plants die, the decaying plants are compressed into a substance called: A. fuel B. peat C. energy
State the domain and range of the relation. Determine whether the relation represents a function. {(-2,-2), (0.0), (2.2)}
Presented below is the adjusted trial balance of Splish Brothers, Inc. at December 31, 2017. Debit Credit Cash $ ? Supplies 1,330 Accounts Receivable 3,580 Prep
Sarah receives a semi-monthly salary of $933.20 and works a regular workweek of 40 hours. A. What is Sarah's hourly rate of pay? 5 marks b. If Sarah's gross ear
Can I get help with this?