rehana1320067494 rehana1320067494
  • 24-02-2019
  • Mathematics
contestada

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP class=

Respuesta :

jimrgrant1 jimrgrant1
  • 24-02-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

To find the cost per gallon ( unit cost ) divide cost by number of gallons purchased, that is

cost per gallon = [tex]\frac{35.38}{12.2}[/tex] = $2.90 → C

Answer Link

Otras preguntas

how many 3/7 are there in 6
What did herbert hoover present to the americans?
Match the type of boundary with its characteristic. a.convergent tension b.divergent near subduction zones c.transform shearing
Relate to what body system does this structure belong
In the teapot dome scandal, what did the secretary of the interior albert fall lease
The body of a fungus is made up of slender filaments called select one: a. xylem b. phloem c. rhizoids incorrect d. hyphae
What does the ordered pair (4, 120) represent in context of this problem?
If a hot air balloon rises 1,400 feet in 35 minutes how many feet, on average, does it rise per minute?
Your school gets a dunk tank for its spring fair. the tank is in the shape of a cylinder that is 5 feet high and has a radius of 3 feet. about how much water ca
What is the balanced molecular equation for the reaction of solid aluminum hydroxide with a solution of hydrobromic acid?