Ashl1576 Ashl1576
  • 22-02-2019
  • Mathematics
contestada

How much would to 2 pounds of rice cost

How much would to 2 pounds of rice cost class=

Respuesta :

Savytheartist
Savytheartist Savytheartist
  • 22-02-2019

Answer:

C) 2.04 is correct.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Mr. Rowley has 16 papers and 14 exit tickets to return. Ms. Rivera has 64 homework papers and 60 exit tickets to return. For each teacher, write a ratio to repr
Two integers, A and B, have a product of -35. What is the largest possible sum of A and B? Explain how you found your answer.
The area of a trapezoid is 40.92 square centimeters. One base of the trapezoid is 7.4 centimeters and its height is 6.2 centimeters.Which sentence explains how
I have this weird question that has to do with linear equations (I think), and this is what it says. Let f(x) = 4x - 5 A. Find f(3) B. Find x when f(x) = -21 C
The electric company charges 3 cents per kilowatt-hour. George used 2800 kilowatt-hours in april, 3200 kilowatt-hours in may and 3600 kilowatt-hours in June. W
what part of speech is the word department
The electric company charges 3 cents per kilowatt-hour. George used 2800 kilowatt-hours in april, 3200 kilowatt-hours in may and 3600 kilowatt-hours in June. W
What is an odd three-digit number that is divisible by a perfect square and 47 ?
When i add 2 to my number and then multiply it bye 5 i get 30 what is my number
jenna''s sixth-grade class is taking a bus to the zoo. the zoo is 156 miles from the school. if the bus travels an average of 55 mi/h, how many seconds will it