nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Read the following text carefully, then answer the question. Exciting New Gym Opening Soon!!! Northside Gym is opening soon, providing a new level of gym experi
2. The result of your analysis will be your own interpretation, or _____________, about the information in your notes. set of conclusions set of conclusions f
How is the character Batnik in “Too Fast” similar to Pity’s in “Pan God of the Wild”?
Which best demonstrates proper organization in a body paragraph? select the objective or factual words to complete the sentence: scientists have recently that t
What did chief justice warren say about how miranda’s confession was made? miranda was aware of his rights when he made his confession. miranda incriminated him
Which is the best example of a secondary source document useful in the study of history?
A ball rolling without slipping on a horizontal surface encounters a frictionless
¿con qué grafía se escriben las siguientes palabras?gui___ar, revi____ar, ama____ar *
how do you distribute this (x+5)(x+10)
which stetment best completes the diagram