mark66646 mark66646
  • 21-12-2018
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.50.


Which value could replace x on the table?

(4 – g) 1.5

(4 – g) + 1.5

4g – g(1.5)

(4 – g)g

Respuesta :

alibugrahim06
alibugrahim06 alibugrahim06
  • 02-01-2019

Plz provide a 'Table'


Answer Link
tmullen739 tmullen739
  • 22-03-2020

Answer:

the answer is A.(4-g)1.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did written statements help define the revolution
according to Carnegie what were the revolutionary changes that made it possible for the poor to enjoy what the rich could not before afford?
3.06 rounded to the nearest tenth
Jonas cut a piece of rope into 6 pieces that were each 5 3/8 inches long how long was the original piece of rope?
comparing and contrasting living in the Arctic as opposed to living in the Tropical regions are:-
What is the velocity of a wave with a frequency of 6 Hz and a wavelength of 2 m?
how are the products 2.1 times 3.2 and 21 times 32 alike and different
what actions did John Smith take to help Jamestown
what is the value of current when the voltage is 8 volts
choose any 3 digit number describe how to find the number that is 10 more