rbrunet4388 rbrunet4388
  • 21-12-2018
  • Mathematics
contestada

A fruit stand has to decide what to charge for their produce. They need $10 for 4 apples and 4 oranges. They also need $15 for 6 apples and 6 oranges. What is the cost for an apple

Respuesta :

itsmalianoel itsmalianoel
  • 21-12-2018

Answer:

$1.25

Sorry that i dont have an explanation i just didnt wanna confuse you lol

Answer Link

Otras preguntas

The U.S. lifesaving Service merged with another organization in 1915 to become? A. The U.S. Coast Guard B. he Revenue Cutter Service C. The U.S. Treasury dep
What do you see as your strengths and weaknesses regarding working on a team?
Read the passage. i must close now. but before closing i am impelled to mention one other point in your statement that troubled me profoundly. you warmly commen
Which reactant is used in the electron transport chain?
Which is greater 0.75 or 0.9
how is the frog's respiratory system different from humans?
two times a number minus six is eight less than twice a number
In a nonfiction essay on property law, which choice of details would the author most likely use?
If 7 is added to a number and the sum is doubled, the result is -2 less than the number. find the number?
8x-2=-9+7x solve for X