jaquelinedinguez263 jaquelinedinguez263
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

A bottle of tnt tonic contains 10 1/2 ounces and sells for 98¢ what is the cost per ounce

Respuesta :

TheKoolKid1O1
TheKoolKid1O1 TheKoolKid1O1
  • 23-10-2018

0.09 is the answer, hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

A hallway measuring 90 feet x 7 feet requires 1/2 a fluid ounce of cleaning solution per square foot. How much cleaning solution is required to clean the hallwa
Determine the equation of the line, in point-slope form, that will get your spacecraft from Point A (0,3) to Point B (-3,0)
let f(x)=3x-6 and g(x)=x-2. find the g/f and state its domain.
Exercise1. If we multiply by three the numerator of a fraction and add 12 to the denominator, the value of the fraction is three quarters, and if the numerator
If √5 - x = 4,then x=i need help on here how to solve it
if I have the height and volume of a cylinder, how do I find the radius? or diameter?
After Pennsylvania experienced its oil boom in 1859, three other states discovered vast oil reserves. Name two of these states.
“Every segment of our population has a right to expect from . . . government a fair deal.”
4m-5t=-22 5m+6t=-3 Solve by Elimination
Alicia has a gold bracelet and a silver bracelet. She has a black ring, a blue ring, a brown ring, and a white ring. She also has a gold necklace and a silver n