cierikamun6847 cierikamun6847
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

Selena bought 3.75 pounds of meat for $4.64 per pound. What was the total cost of the meat

Respuesta :

Dancer5363
Dancer5363 Dancer5363
  • 24-09-2018

[tex]3.75 \times 4.64 = 17.40[/tex]
Answer Link

Otras preguntas

Any resource necessary to the survival of populations in an ecosystem may become a(n)
When a reader ________ the choices in the various versions of Hamlet, he or she is assessing the quality of them. A. Adapts B. Describes C. Evaluates D. Interpr
Neural tracts that convey life-saving information to the brain concerning burning pain would be ________.
Which of the following countries did not border Russia a. China b.kazakhstan c. Ukraine d. Uzbekistan
Help with number two you can help with number three too if you want
three liquids with different densitits are dumped into a glass what do you expect to see
Trevor and michelle's last child has just left home to attend college. according to a research conducted by gorchoff, john, and helson in 2008, this will most l
A website's views were increasing exponentially at a rate of 11% per week. What is the annual growth rate? Enter your answer , rounded to the ne
Last year, Ravi opened an investment account with $5400 . At the end of the year, the amount in the account had decreased by 24.5% . How much is this decrease
If x is a positive integer, for how many different values of x is square root 48/2 a whole number? 2 3 6 10