adri123fluffycat adri123fluffycat
  • 23-09-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for 7 1/5 to 3.49 dollars

Respuesta :

zachschaut zachschaut
  • 23-09-2018

answer is 10.69 add the two values together


Answer Link

Otras preguntas

Velvet fabric costs $11.49 a yard. Yvette buys 9.3 yards. Yvette's estimated cost of the velvet is $20. $99. $104. $120
Which describes a characteristic of civilization?
Which phrase correctly completes box #1 in the chart above? A. State Constitution B. US Congress C. US Constitution D. Federal Government
Solve this please -6x+4(-x-3)
The total cost for a week at camp is $250. You have $159. You earn $13 for every item you sell in a fundraiser. How many items do you need to sell to pay for a
The students in Roberto's school are painting a mural that will be 15 feet by 8 feet. First they make a scale drawing of the mural with a scale of 2 feet : 5 fe
A cube of an unknown element has a shiny, silvery color. The side of the cube measures 2.0 cm and the cube has a mass of 14.56 g. Based on the information in th
what do you think we can do to change education for the better in the United States ​
Factor the expression 3x +9 The factored expression is.... ​
You are using a program that can run multiple operating systems and manage hardware and storage. What are you most likely using? Network Attached Storage An Emb