xovincent xovincent
  • 24-08-2018
  • Mathematics
contestada

letty bought 8 12-packs of soda for a total cost of $24 what did each pack of soda cost

Respuesta :

mytoecold mytoecold
  • 24-08-2018
192$ dollars that's what I got
Answer Link
Grinder Grinder
  • 24-08-2018
Each pack of soda cost $3. It's just 24÷8=3.
Answer Link

Otras preguntas

Lebanon Nicosias Lebanon Mediterranean Sea Syria Cyprus (British Protectorate) Beirug. Syria Jordanian Occupled Mediterranean Sea Damascus Israel Jerusalem Brit
You are making 100 ml of a 2 M solution of HCl. How many ml of a 4 M HCl solution will you require
How many formula units are in 210.55 g of Al2(CO3)3
(ii) If p = 5 and 9 a) If x = (a + 7) and y = (a - 7), show that a? = xy + 49 ​
What do chromosomes do
the multiplicative inverse of -87​
Which audience is "How to Eat an Ice-Cream Cone" most likely written for?
What happens with the energy radiated from the Sun once it gets to Earth? (mark ALL correct answers) a. Passes through Earth b. Re-radiated back to the Earth’s
If point (2, 3) is rotated 180 degrees, counterclockwise what will be the new coordinate point?
6. _______ay binubuo ng mga pangungusap na ginagamitan ng ibat ibang bantas at nagpapahayag tungkol sa isang paksa. A . Pangungusap B . Talata C . Tula D . kuwe