Lizzymizzy
Lizzymizzy Lizzymizzy
  • 22-08-2018
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much does it cost per pound?

Respuesta :

SKYBLUE1015
SKYBLUE1015 SKYBLUE1015
  • 25-08-2018

$0.49 Per Pound Of Bananas.

I hope this helps! XD

Answer Link

Otras preguntas

Sue chooses a dress to wear when she goes out with her parents, but she can wear it only if her parents approve. The probability that Sue selects a black dress
Which philosopher and Christian humanist, wrote a book entitled The Praise of Folly, which criticized the focus on greed and worldly power by monks, priests, ca
Which personal pronoun completes the sentence? What is its use? After we strapped on our skis, the boat pulled ............. behind it. a. We; direct objects b.
What started the modern Agricultural Revolution
How did the Spanish and French differ in their treatment of American Indians?
The Elkins Act and the Hepburn Act regulated railroads by
What must a candidate win a majority of to become the US president?
what percent of 150 is 75
true or false the expression 5x - 3(2x-4) is equivalent to the expression 12-x
How does John Deere effectively utilize empowerment with its employees?