karmony2022
karmony2022 karmony2022
  • 23-07-2018
  • Mathematics
contestada

a box of 144 garbage bags costs $12. at this price,how much are you paying for each individual garbage bag? (round to the nearest cent.)

Respuesta :

Natren Natren
  • 23-07-2018
Divide the number of bags by the price of the box and that equals the price of the individual bags which is .08 cents
Answer Link

Otras preguntas

A hummingbird can hover like a helicopter
a Defending Write a persuasive paragraph to convince a friend or relative why government is necessary . As you write , think about the origin of the state theor
Why is water called universal solvent?
determining the context of a text or media piece helps ypu:
under a system of duel federalism, conflicts between state laws and federal laws are
what is the answer to this problem (40+35+2(30+25))/5
pls answer this!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! asap
If the radius of the closed cone is doubled, show algebraically how this affects the surface area in comparison to the original cone.
can someone help me convert these?
In the circular flow diagram, what do households receive from factor markets? O income O revenue O goods and services O factors of production