ZhenXiong
ZhenXiong ZhenXiong
  • 24-05-2018
  • Mathematics
contestada

James had $200 he wanted to buy a pen which cost $5 how many pens can he buy?

Respuesta :

lizzyness
lizzyness lizzyness
  • 24-05-2018
200/5=40
He can buy 40 pens!! 
Hope this helps!! 

Answer Link

Otras preguntas

Witch expression is equivalent to 6^-3
Producing a musical costs $8,000 plus $300 per performance. One sold-out performance earns $700 income. If every performance sells out, how many performances
a gallon of moo milk costs $5.12. what is the unit price of an 8 ounces of moo milk
Which of the following is a solution to the system of linear equations below? 3x+y=15 2x+2y=6 A. (–3, 6) B. (6, –3) C. (–6, 33) D. (6, 33)ANSWER IS BBBBBB
Which relationship describes angles 1 and 2? Select each correct answer Vertical angles Supplementary angles Complementary angles Adjacent angles
Help Please answer the following question with 3 complete sentences. Name and describe 3 dimensions of health.
Which process is characterized by the movement of particles from an area of a high concentration to an area of low concentration across the plasma membrane with
What issue forever the delegates and will the constitutional convention to compromise? Pick two answers A How to protect natural rights and civil rights B Ho
the term "Carolingian dynasty" generally refers to the reign of
How are we organising our time?