samcatz samcatz
  • 26-02-2016
  • Mathematics
contestada

A plasma TV is on sale at a 22% discount. The sale price is $776.10. What was the original price?

Respuesta :

Ritie
Ritie Ritie
  • 26-02-2016
754.1 was the original price of the TV
Answer Link

Otras preguntas

Livia eats a chicken drumstick with 11 grams of protein. She also eats x cheese sticks, each with 7 grams of protein. The table shows y , the total number of gr
what is a better buy, an 18 ounce jar of jelly that costs $1.99 or a 24 once jar of jelly that costs $2.99 why?
what system includes oxygen, nitrogen, and ozone
does a polygon usually have more sides or more angles
Which of the following would be deposited by a river first? sand silt small rocks large rocks
How is a person who reports corruption protected
what was the reason they found delware
In an element’s square on the periodic table, the number with the greatest value represents the A.number of neutrons. B.number of electrons. C.atomic number. D.
When an author creates a picture with words, he is using _____. symbolism character imagery theme
The vertex form of the equation of a parabola is y = (x + 3)2 + 53. What is the standard form of the equation? A.y = x2 + 53x + 42 B.y = x2 + 6x + 62 C.y = x2 +