kyndallhop
kyndallhop
25-02-2016
Mathematics
contestada
3 yards of fabric for $13.47
Respuesta :
OpalLogic
OpalLogic
25-02-2016
13.47 divided by 3 is 4.49. so each yard costs 4.49
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
Z--3/4=6 1/2 Help I have homework
explain 2 ways to evaluate 15(90-3)
Which is a possible way to rewrite the equation y=3x 3b solve for b?
A paragraph on Sam Houston's death. (4-5 sentences. When, how, why)
Had been coaching Is which tense
The dot or scalar product of two (3d) vec- tors ⃗a = ⟨a1,a2,a3⟩ and ⃗b = ⟨b1,b2,b3⟩ is defined as 3 ⃗a • ⃗b = a i b i = a 1 b 1 + a 2 b 2 + a 3 b 3 . i=1 I
what major rivers have their headwaters in the rockies
What is the value of 1-18 25 if you subtract then add? If you add then subtract?Why is order of operations necessary?
why is seawater a mixture
Which groups had religious freedom in colonial Pennsylvania