Yellowdoemma
Yellowdoemma Yellowdoemma
  • 23-02-2016
  • Mathematics
contestada

How many times greater is one pound then one ounce

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2016
16 times, because there are 16 ounces in a pound :)
Answer Link

Otras preguntas

Find the unit rate: $3.60 for 3 pounds of apples. How much does it cost for 1 pound of apples?
I need help I turn this in in less than 20 min
With this diagram, what could be the values of m and n (Picture)?
a student builds a model of her bedroom. the scale is 1:25. in scale model, the students bed is 3 inches long how long is the students actual bed? A. 0.12 inch
WILL BRAINLIEST!!!!!! DUE iN 10 MINUTES!!!!! 25 pOInTs!!!!!! GIVE 2 sENTENCES!!!!!!
help me please im not sure what what the answer ui please help me
The length of a basket is measured to be 13 inches, but the basket is actually 1 foot long. What is the percent error in the measurement? A) 7.6% B) 8.3% C)
8. A pizza shop charges $7.00 for a cheese pizza and $1.50 per topping. The total charge for Megan's pizza was $11.50. Write and solve on equation to determine
Riddle time 1. who sleeps within seconds 2. who had a scar in his head 3. A man is very hungry, thirsty and sleepy now he is in a car , after some time he saw a
Simplify the following: (-83)2​