yennnnn77jdkdidjd yennnnn77jdkdidjd
  • 21-04-2024
  • Mathematics
contestada

2{5-[6+(2+-4)^2+8]}
Me podrían ayudar

Respuesta :

Otras preguntas

1 oz of walnuts were mixed with 4 oz of peanuts which cost $4/oz to make mixed nuts which cost $5/oz. what is the price per oz of walnuts
PLEASE HELP!!! PART 2 12. Hola, Juan. ¿Cómo ? —Bien, gracias. 13. Hasta luego = . 14. You address a married
an information system will cost $95,000 to implement over a one-year period and will produce no savings during that year. When the system goes online the follow
The two naturally occurring isotopes of copper are copper-63 and copper-65. how many neutrons are in one atom of copper-65? 29 34 36 65
The surface, or rim, of a canyon is at an altitude of 71 m. On a hike down into the canyon, a Party of hikers stops for a rest 114 m below the rim. Then they de
Define The Big Bang Theory
A company that sells cellular phones has a cost of 4x + 10 dollars and a revenue of x2+5x+6 dollars, where x represents the number of cell phones sold per week.
An air mass that controls the weather in a region for a prolonged period is sometimes referred to as _____ weather.
The analysis of how people relate to each other is known as
Find the values of a, b and z: 7x^-6=a/bx^z