turvadeconfi809 turvadeconfi809
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

2 kg de plátanos y 3 kg de manzanas cuestan 6,70 € por otra parte 1 kg de manzanas y 3 kg de plátanos cuestan 5, 15 € ¿cuánto cuesta el kilogramo de manzanas?¿ y el de plátanos ?

Respuesta :

Otras preguntas

I NEED THIS ASAP PLEASE How does the author use structural choices (narration, order of events, epigraph) to help develop the theme of powerlessness thus far in
What and who is an average person?
How can the creation of a working thesis statement help you create an essay?
Today, there are an estimated 16 million refugees in the world. Major refugee populations include Palestinians, Afghans, Iraqis, Somalis, Congolese, Sudanese an
Can someone pleaseeee help me!!
In 1949 the United States and 11 other nations signed what agreement as a countermeasure against the threat of aggression by the Soviet Union? A North Atlantic
Each level in a food chain contains less energy than the one below it because some energy is * ​
Please help me on this question-
How did nationalism contribute to the growth of racism in the nineteenth century?
During a snowstorm, Alang tracked the amount of snow on the ground. When the storm began, there was no snow on the ground. For the first 2 hours of the storm, s