clarissaalvarad9263 clarissaalvarad9263
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

megan wants to study bullying in high school. she randomly selected 1,000 students at a high school, and 400 students completed the survey. what is the response rate?

Respuesta :

Otras preguntas

1. describe what difference if any there would be between the boiling point of alcohol measured in Houston and in Denver (the mile high city)
What is x-2+5x What is -4x-10+6x What is 7+10x+4x-8
Give five effects of air pollution​
There is a kindness that dwells deep down in things; It presides everywhere, often in the places we least expect. The world can be harsh and negative, but if we
Clare Made Some Lemonade By Mixing 6 cups of water with 8 tablespoons of lemonade powder 1. How many tablespoons of powder per cup of water Is That? 2. How Many
This isn't art, but since Music is art I will count it How would I clap the beats? Not including the rest and quarter note. I know that the quarter beat you m
Juliet has 38 candy bars which She splits among 3 of her cousins. How many candy bars does Juliet have left with her
How many gametes are produced at the end of Meiosis 2 and are they identical or different from the original cell?
For which input values will the following loop not correctly compute the maximum of the values? 1. Scanner in = new Scanner (System.in); 2. int max =
onary the problemi. To find the better buy, compare the unit rate of each option. + The problem gives you one unit rate: $9.00 per pound. To compare unit rates,