leahthediva2
leahthediva2 leahthediva2
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 10-visit movie pass costs $79.50. What is the unit rate for each visit

Respuesta :

Otras preguntas

Why do people live where they live?
18/15 into a mixed number
Nina tosses 2 number cubes labeled 1 to 6. What is the probability that the sum is equal to 5?
Jill earns 1.5 times her normal hourly rate for each hour she works after 40 hours in a week. She worked 52 hours this week and earned $638. What is her normal
A student notices that an inflated balloon gets larger when it is warmed by a lamp. Which best describes the mass of the balloon as a result of this change?   A
a trampoline has an area 49pie square feet. what is the diameter of the trampoline
what figurative language is a "thundering  silence?"is it a hyperbole
how are tears a example of irreducible complexity? and why could it have not happened through evolutionary processes?
What is most responsible for the uneven heating of the air in the atmosphere?
what is the payment if there is $219 with a 3.5% sales tax