1265221 1265221
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

Sarah bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $1.56 and a 20-pack of juice bottles. The total cost before tax was $33.96. Write and solve an equation which can be used to determine jj, how much each bottle of juice cost.

Respuesta :

Otras preguntas

Select all items that a objective summary contains. Question 2 options: Main points of a passage Important information Small details Opinions Central ideas o
What did Thomas Jefferson Pl. above the power of government in the decoration of independence
Joe and zoya are lawyers. They have agreed upon starting a law firm, where they intend to share the profits and losses in the ratio of 3:2. What is this busines
Which is a best example of captivity?A Church marrying MarweB The caged bird longing for freedomC Scarface resembling Morning Starafter leaving the seat lodgeD
Unit rate for 1080 miles on 15 gallons?
what is the study between humans and thier physical environment ?
How to find the frequency
Katie has a cold and needs to take one teaspoon
You buy 20 fluid ounces of shampoo for $4.40 or 24 fluid ounces for $4.80. Which is the better buy? P.S. Can u please show me the formula? This is a unit rate p
List the five major sections on a standard claim form.