l0gan41 l0gan41
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

. An 8-slice pizza costs $18.88. Nina eats 1 slice. Willie eats 3 slices. Jeremy eats 4 slices. If
they are sharing the cost based on how much each person eats, how much should each person
pay?

Respuesta :

Otras preguntas

Which structure anchors the chordae tendinae of the atrioventricular valves?
What central ideas are found in primary sources from colonist and enslaved Africans
What were the LAST two states admitted to the union and in what year(s) did they join?
What are the 4 qualities of music?
Which of the following statements depend on the absolute dating of events? Dinosaurs went extinct before monkeys evolved. Birds separated from dinosaur relative
How do i solve 8r - 5q = 3 , for q
How many tenths are in a whole?
To make sure that you do not get too tired when typing for long periods, how often should you get up and stretch? Every 15 minutes Every 30 minutes Every 60
Which of the following choices best represents a source of polyunsaturated fat Fish Avocados Almonds Olive oil
A gym membership costs $50 to join and $12 each month. write and use an algebraic expression to find the cost of the gym membership for 6 months.