2456950
2456950 2456950
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

Which relation is a function?
Responses:
{(1, 2); (2, 3); (3, 4); (4, 5)}
{(1, 2); (3, 2); (3, 3); (4, 2)}
{(1, 2); (1, 3); (1, 4); (1, 5)}
{(1, 2); (2, 3); (3, 4); (2, 5)}

Respuesta :

Otras preguntas

YO PLZ EXPLAIN PEOPLE!
The cost of five books is $36.25. What is the unit price?​
Write the equation of the line that includes the point (3,3) and has a slope of 2.
In what ways were the first three Crusades different?
A group of students organized a car wash to raise money for a local charity. The students charged $5.00 for each car they washed. In 3 hours, they washed 12 car
The county fair charges $1.25 per ticket for the rides. Jermaine bought 25 tickets for the rides and spent a total of $43.75 at the fair. Jermaine spent his mon
Which image in Stanza 3 best conveys a tone of longing? "lake water lapping" "The pavements gray" "in the deep heart's core" "for always night and day"
Read the following passage and answer the question. The rhythmic hiss of the farmers' scythes through the grain matched his strokes. Dust from the cut wheat fil
Please help, .......................
Explain how development in tropical rainforests creates economic advantages but at a cost to the environment.