kellyjosephwilliams kellyjosephwilliams
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

megan buys a 2-quart bottle of juice for $2.56. What is the rate unit of the cost of the juice?

Respuesta :

Otras preguntas

the height of 1.995 meters is about how many times the height of 0.241 meters?
What do you think were some of the long-term effects of the migration of AfricanAmericans from rural Southern areas to Northern urban areas?​
What do patients come into the ICU for? Thing by thing any thing that they could come in for at children's hospital.
Brand A has a pack of 28 pencils for $4.19. Brand B has a pack of 72 pencils for $9.12. Find the unit price for each brand
10 Select all the correct answers. Which two statements relating Investment costs and returns are correct? Returns typically increase when Investors pay a back-
I have a coil of steel that is 48 inches wide. The weight of the coil is 10.800 kegs. If I cut the coil a width of 0.5 inches how much will the 0.5 inch coil w
Which best describes how specialized producers decrease their opportunity costs? O by reducing production costs O by focusing on target markets O by increasing
HELP ASAP PLEASE!!!! Consider the first four terms of the sequence below. -3, -12, -48, -192, . . . What is the 8th term of this sequence? A. -49,152 B. -12,
A 500 gram cube of lead is heated from 25 °C to 75 °C. How much energy was required to heat the lead? The specific heat of lead is 0.129 J/g°C.
In a certain Algebra 2 class of 30 students, 18 of them play basketball and 9 of them play baseball. There are 10 students who play neither sport. What is the p