karlaposas2437 karlaposas2437
  • 25-08-2022
  • Business
contestada

When 18,000 units are produced variable costs are $40 per unit and total costs are $989,000. what are the total costs when 23,000 units are produced?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the first land mammal shown to reach the African wet lands
Help please! Which area pictured below shows water entering the atmosphere from respiration and transpiration
what comes next 1,2,6,14,....
What is are,perimeter, and type?
One inch on a map being equal to one mile in real life (or on the surface of the Earth) is an example of what you might find on a map's _________.A.keyB.compass
0.6x-0.3y=-1.50.04x-0.02y=-0.1
In the mid 1800s, much of the South remained agricultural rather then moving toward manufacturing. Many farmers relied on cotton as their main crop. Which of th
In the mid 1800s, much of the South remained agricultural rather then moving toward manufacturing. Many farmers relied on cotton as their main crop. Which of th
A __________ is a wide-mouthed body of water close to shore.A.gulfB.bayC.seaD.lake
How many atoms lie in a straight line in the molecule 2-butyne, CH₃C≡CCH₃? a. 10 b. 8 c. 6 d. 4 e. 2